„Runebound” od Fantasy Flight Games trafił do sklepów

12 Listopada tego roku do sklepów trafiło odświeżone anglojęzyczne wydanie gry Runebound. Jej pierwsze wydanie ukazało się w 2004 roku. Od tego czasu doczekało się wielu rozszerzeń. Nowa wersja stanowi raczej reboot i wprowadza sporo zmian do oryginału.

Przede wszystkim zmniejszono nacisk na walkę dzięki wyraźnemu podziałowi przygód na trzy kategorie – bitewne, eksploracyjne oraz społeczne. Zmieniono również sposób w jaki przeciwnicy rosną w siłę. Nowy Runebound odchodzi od systemu gdzie wrogowie wzmacniają się razem z graczami, co sprawia że rozwój postaci staje się o wiele bardziej odczuwalny. Spory nacisk położono na możliwość rozwoju i personalizacji bohaterów, czy to przez kompletowanie ekwipunku czy rozwijanie umiejętności.

Gracze będą musieli stawić czoła jednemu z dwóch scenariuszy, z których każdy posiada unikatowe karty historii oraz wyzwania. Niezależnie czy wraz z maksymalnie trojgiem przyjaciół spróbujemy pokonać potężnego smoka czy przebiegłego nekromantę Runebound zapowiada się nad wyraz ciekawie.

Nie wiadomo jeszcze kiedy i czy gra pojawi się w polskiej wersji językowej. Jednakże biorąc pod uwagę że poprzednie edycje zawitały do polski jest to bardzo prawdopodobne.

Więcej informacji, oraz możliwość zakupu gry, znaleźć można na oficjalnej stronie TUTAJ.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s