This War of Mine jako gra planszowa

thumbnail5655cd1e04dc3boardgaeb11 bit studios postanowiło wydać swoją grę This War of Mine w formie planszówki. Produkcją mają zająć się Michał Oracz – twórca takich gier jak Neuroshima Hex czy Earthcore: Shattered Elements oraz Jakub Wiśniewski który pracował przy tworzeniu między innymi Dying Light.


Gra ma pozwalać na natychmiastowe rozpoczęcie rozgrywki bez wcześniejszego wczytywania się w instrukcje, co może się okazać bardzo ciekawym rozwiązaniem. This War of Mine The Boardgame będzie miała nie tylko tryb wieloosobowy (do 6 graczy) ale także pozwoli na solową rozgrywkę. Będziemy mogli się wcielić w postacie znane z oryginalnej gry komputerowej. Pokryją się także świat i przeciwności jakim będzie trzeba się przeciwstawić. Jak możemy przeczytać na stronie 11 bit studios:

„Nie zabraknie jednak też wielu nowych elementów, trudnych decyzji i możliwości do sprawdzenia swojej wiedzy o sposobach przetrwania. Gra planszowa znacznie poszerza oryginalny świat gry, skupiając się na interakcjach pomiędzy graczami walczącymi o przeżycie wojennego piekła.”

Jako dodatek do gry powstanie też aplikacja, która wzbogaci opowieść o dodatkowe wątki, informacje oraz materiały audiowizualne.

Więcej szczegółów dopiero zostanie ogłoszonych w najbliższej przyszłości. A do tego czasu można się zapisać na newsletter na stronie: http://www.thiswarofmineboardgame.com/

Reklamy

2 uwagi do wpisu “This War of Mine jako gra planszowa

  1. Pingback: Premiery gier w 2016r.: Gry planoszowe (zagraniczne) | Level Up Strefa

  2. Pingback: Premiery gier w 2017 r.: wydania zagraniczne (gry planszowe) – cz. 1 | Level Up Strefa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s