Przygarnij sobie małego Cthulhu

lovecraft2Gry związane z mitologią Cthulhu wciąż nie schodzą z listy ulubionych tematów twórców. Nadal są rozwijane sławne tytuły takie jak: Horror w Arkham czy Eldritch Horror. Powstają także nowe, chociażby Cthulhu światy, Cthulhu Fluxx czy Kingsport Festival. A teraz na Kickstarterze wystartowały jeszcze dwie świeże pozycje.

Pierwsza z nich to Cthulhu Idol Commemorative ed. and playing cards. Jej twórcami jest grupa Cthulhu Project zajmująca się tworzeniem gier na podstawie twórczości Lovecrafta. cthulhuMożemy w niej zdobyć figurkę sławnego przedwiecznego ręcznie odlaną i pomalowaną. Ma ona mieć całkiem spore wymiary, bo aż 14,5/8,5/9,5cm. Aby zdobyć samą figurę trzeba będzie zapłacić co najmniej 69 euro. Oferta jest limitowana więc należy się spieszyć. Każdy z Cthulhu będzie miał także numerek na spodzie.

Dodatkowo w tej kampanii możemy zakupić też grę karcianą: The Writer. Tak naprawdę była ona już ufundowana w lipcu tego roku, ale z racji dużego zainteresowania została także dodana do tej akcji.thw writer Wcielamy się w niej w jednego z pisarzy i mamy za zadanie zebrać historię, której fragmenty znajdziemy na kartach w grze. W pudełku znajdziemy aż 96 kart historii, 6 kart Necronimiconu, 4 karty biblioteki, 4 karty liczników, 32 żetony liczników, 4 kolorowe pionki i 1 kostkę do gry. W założeniu pozycja jest przeznaczona dla 2-4 graczy, ale twórcy kampanii zaznaczają, że przy posiadaniu dwóch zestawów jest możliwość zagrania bez problemu w nawet 8 osób. Mamy też do wyboru dwie opcje: pełna gra, która twa ok 60 minut oraz szybka gra na 20 minut.

Twórcy prosili o 1200 euro, a do tej pory udało im się zebrać już ponad 3000. Do końca akcji pozostało jeszcze tylko 12 dni.

Link do projektu na Kickstarterze: Cthulhu Idol Commemorative ed. and playing cards

 

Druga kampania związana z Cthulhu to H.P. Lovecraft: Cthulhu Mythos Great Cthulhu żywicaOld Ones Idols. Już za 27 euro możemy w niej dostać jedną z figurek przedwiecznych bogów z twórczości Lovecrafta: Cthulhu, Shub-Niggurath lub Yog-Sothoth’a. Wszystkie figurki są wykonane z brązu i żywicy. Ale możemy wybrać czy chcemy takie czy takie, czy może jedne i drugie. Mają one od 8 do 11,5 cm wysokości i są wykonane z wyjątkową szczegółowością.

Wydając 10 euro możemy także dostać małą figurkę Lovecrafta do własnego pomalowania.

lovecraft

Twórca wycenił swoje dzieło na 500 euro – osiągnął ten cel już w kilka godzin. Teraz na swoim koncie ma już ponad 4000, a że do końca kampanii pozostało jeszcze 56 dni ta kwota pewnie ulegnie znacznemu zwiększeniu.

Link do projektu na Kickstarterze: H.P. Lovecraft: Cthulhu Mythos Great Old Ones Idols

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s