Eldritch Horror: Pod Piramidami – Abhoth

eh05_box_leftWraz z  premierą drugiego dużego dodatku do Eldritch HorrorPod Piramidami – Fantasy Flight Games zdecydowało się przybliżyć nam postać przedwiecznego jakiego znajdziemy w pudełku. Z dala od piasków pustyni i starożytnych świątyń Egiptu badacze będą zmuszeni stawić czoła Abhothowi, który jest źródłem całego zepsucia na Ziemi.

Nowy pradawny czai się w ciemnych jaskiniach odległej Hyperborei gdzie, z jego szarego, bezkształtnego cielska rodzą się choroby i potwory. Wszelkiej maści okropności wypełzają na powierzchnie by karmić się i wykonywać okrutną wolę swego pana.

Z racji odrażającej natury Abhotha nie posiada on ludzkich wyznawców, a żetony kultystów reprezentują jego ohydne, zniekształcone potomstwo. Walka z nimi odbywa się przy użyciu nowej talii spotkań i może wymagać od badaczy nie tylko siły, ale też na przykład zdolności magicznych. Za każdym razem gdy gracze muszą rozpatrzyć efekty rozrachunku pomioty Abhotha wypełzają na powierzchnie w jakimś odległym zakątku planety. Jeśli ich liczba sięgnie sześciu postępuje Zagłada, a Ziemia coraz mocniej poddaje się szaleństwu i zgniliźnie.

eh05_abhoth

By pokonać Przedwiecznego należy rozwiązać trzy tajemnice. Mogą one polegać na zasypaniu tuneli dzieci Abhotha ukrytych głęboko w dżungli, czy poszukiwaniu wskazówek i tropów wśród wzburzonych oceanów. Zagrożenie czai się również w miastach gdzie co słabsze umysły padają ofiarą telepatycznych zdolności Pradawnego Bóstwa.

eh05_erichweissCałe szczęście w dodatku znajdą się też nowi sprzymierzeńcy gotowi podjąć nierówną walkę o przetrwanie ludzkości. Pierwszym z nich jest znany okultysta i archeolog Enoch Bowen, którego wiedza i wsparcie umożliwia badaczom zamknięcie dodatkowej bramy. Drugim ze śmiałków jest Halpin Chalmers pisarz i mistyk o nieocenionej znajomości dzikich ostępów, naturalnego siedliska pomiotów Abhotha. Jako trzeci z pomocą przyjdzie nam Erich Weiss, mag i okultysta, który uniemożliwi wstrzymanie czy aresztowanie badaczy.

W dodatku Pod Piramidami przyjdzie nam poznać mroczną przyszłość w której Przedwieczny rozesłał swe sługi po całej ziemi, a ludzkość dręczą plagi i choroby. Zarażeni czekają na śmierć w obozach pracy odseparowani od garstki zdrowych jeszcze ludzi. Z drugiej strony w przyszłości w której to Czarny Faraon przebudzi się i odzyska swą moc badaczy czekają inne obrazy – widmo ziemi pod tyranicznymi rządami sadystycznego władcy.

Mimo dość pesymistycznej wizji przyszłości z niecierpliwością czekamy aż ten dodatek wpadnie nam w ręce, niestety prawdopodobnie polskie wydanie nieprędko trafi na rynek.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Eldritch Horror: Pod Piramidami – Abhoth

  1. Pingback: Level #3 complete (14.12-27.12.2015) | Level Up Strefa

  2. Pingback: Szczęśliwego mackowego roku!! | Level Up Strefa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s