Android: Mainframe – pierwsza zapowiedź

ad02_box_leftTuż na początku lutego Fantasy Flight Games zaskoczyło dosyć ciekawą zapowiedzią z uniwersum Android. Android: Netrunner to tytuł doskonale znany fanom „karcianek” jednak tym razem FFG postanowiło odejść od dotychczasowej formuły i zamiast kolejnego pakietu kart dostaniemy planszową grę strategiczną osadzoną w świecie technologii i megakorporacji.

W Mainframe gracze wcielą się w hakerów atakujących Międzynarodowy Bank Titan. W sieci pojawiła się informacja, że systemy obronne banku zostały dezaktywowane co natychmiast skusiło garstkę najlepszych runnerów. By wyprzedzić konkurencję trzeba będzie wykazać się sprytem i zaradnością odpowiednio dobierając oprogramowanie, ustanawiając punkty dostępowe oraz partycje, aby w końcu przejąć kontrolę nad całym systemem.

ad02_layout

A jak rozgrywka wygląda w praktyce? Wydawca obiecuje szybkie partie o długości nie przekraczającej 30 minut. W tym czasie wcielimy się w jedną z sześciu postaci, każdą z własnym podejściem do systemów bezpieczeństwa Titana. Do dyspozycji dostaniemy 75 programów i ponad 90 partycji do opanowania.

Głównym zadaniem każdego z graczy jest zagarnięcie dla siebie jak największej części serwera banku. Rozgrywkę zaczynamy od umieszczenia swojego pierwszego punktu dostępowego na planszy. W kolejnych rundach każdy gracz może wykonać jedną z trzech akcji:

  • Ustanowić nowy punkt dostępowy kładąc odkryty żeton swojej postaci na planszy.
  • Wykonać jeden z programów ogólnych lub jeden z trzech unikatowych dla każdego runnera.
  • Pominąć swoją kolejkę. Jeśli żaden z graczy nie wykona ruchu partia dobiega końca, zostają podliczone punkty i wyłoniony zwycięzca.

ad02_diagram-a

Większość aplikacji ogólnych pozwala tworzyć połączenia pomiędzy polami planszy. Jeśli te połączenia odgrodzą obszar kontrolowany przez jednego gracza staje się on „zabezpieczony” i nie może być przejęty przez przeciwników.

Oczywiście dostępne oprogramowanie nie ogranicza się zaledwie do odgradzania sektorów systemu. W naszym arsenale znajdziemy też możliwość zakłócania połączeń przez przesuwanie partycji, manipulowania wrogimi punktami dostępowymi czy nawet zdobycia dodatkowej tury. Wszystko to zmusza do ciągłego kombinowania i dopasowywania swojej strategii do zmiennej sytuacji na planszy.

Każdy z dostępnych sześciu runnerów posiada 5 wyjątkowych i niepowtarzalnych programów. Na początku rozgrywki każdy runner ma dostęp do zaledwie trzech z nich co jeszcze bardziej zmniejszy  szanse na rozegranie dwóch identycznych partii.

Zmagania o bogactwa banku Titan i tytuł najlepszego hakera rozpoczną się w drugiej połowie 2016 roku.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Android: Mainframe – pierwsza zapowiedź

  1. Pingback: Level #7 complete (08.02.2016 – 21.02.2016) | Level Up Strefa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s