Omens of Ice – nowy dodatek do Znaku Starszych Bogów

sl17_box_leftOmens of Ice – niedawno zapowiedziany nowy dodatek do gry Znak Starszych Bogów – przeniesie Badaczy na mroźne tereny Alaski. Mimo iż walczyli już z potworami w muzeum i zamykali wciąż otwierające się bramy na ulicach Arkham, to nic nie mogło ich przygotować na to co zastali na północy. Głód, mróz, niebezpieczeństwo i ciągła groźba śmierci zawisły nie tylko nad głowami Badaczy, ale i ludzi całego świata.

W najnowszym dodatku przyjdzie nam się zmierzyć z trzema nowymi Przedwiecznymi. Poza tym dostaniemy też nowe karty Przygód. Zastąpią one te z podstawki gry, dzięki czemu spotkania na Alasce będą jeszcze bardziej unikatowe. Mechaniką będą przypominały te z dodatku Bramy Arkham, gdzie Badacz najpierw będzie musiał odbyć spotkanie w jednej z lokalnych miejscowości (np. Anchorage czy Fairbanks), aby później móc wejść głębiej w ostępy Alaski. A aby tam przeżyć będzie potrzebował mnóstwo zapasów. Na szczęście grę rozpoczyna się z 15 skrzynkami zapasów, które Badacze albo spożytkują, albo utracą podczas swoich wędrówek. Oczywiście przebywając w cywilizowanych lokacjach będzie można zdobyć sprzęt i jedzenie,chociażby takie jak namiot czy sprzęt zimowy. W dziczy raczej na takie luksusy już nie będzie co liczyć. Jest to bardzo ważne gdyż w momencie gdy Badacze stracą cały swój dobytek zaczną tracić wytrzymałość i cierpieć z głodu i zimna.

sl17_sample

Gdy Badacze zbiorą już odpowiedni sprzęt i postanowioną wyruszyć w głąb Alaski natrafią na mnóstwo przerażających i wykańczających przygód. Przez ich obóz może przejść burza: lekka, którą ledwo poczują, lub też taka, która zniszczy część ich zapasów. Innym razem mogą natrafić na cienki lód przekraczając rzekę, lub zostać okrążeni przez stado dzikich bestii. Nic nie jest pewne na tej lodowej pustyni. sl17_storm-tokensTu nawet zwykłe zwierzęta przestają być spokojne i bezlitośnie atakują ludzi. To jaka przeszkoda czeka Badaczy dowiedzą się oni dopiero w momencie wejścia na daną przygodę. Będą musieli odkryć żeton pogodowy, jaki został położony na karcie i zmierzyć się z jego konsekwencjami.

Nie tylko Alaska jest pogrążona w lodzie. Chłód powoli zaczyna przedzierać się do bardziej południowym zakątków świata. Mieszkańcy Arkham już od jakiegoś czasu czują, że zło zmierza w ich stronę. Odważni Badacze, będą musieli wiele poświęcić aby rozwiązać prehistoryczne zagadki i przeszkodzić Przedwiecznemu w przebudzeniu się. Ich jedyną szansą są Znaki Starszych Bogów.

Dodatek am być dostępny jeszcze zanim stopnieje ostatni śnieg, czyli w pierwszym kwartale 2016 roku.

sl17_14236_downtownanchorage_markmolnar_finalflat

Jedna uwaga do wpisu “Omens of Ice – nowy dodatek do Znaku Starszych Bogów

  1. Pingback: Level #7 complete (08.02.2016 – 21.02.2016) | Level Up Strefa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s