Werewolves Within pojawi się na goglach VR

werewolf_openUbisoft zapowiedział niedawno nową grę wspieraną przez gogle VR. Informacja ta może zaciekawić planszówkowiczów gdyż zapowiedziana gra to Werewolves Within – popularna zabawa towarzyska, w której grupa ludzi wciela się w postacie pełniące różne role społeczne i próbująca znaleźć pośród siebie (w tej wersji) wilkołaka.

Twórcy Werewolves Within zapowiadają , że będzie to gra „dedukcji społecznej, która przenosi frajdę z gry przy stole ze znajomymi w Wirtualnej Rzeczywistości”. Tak jak w klasycznej wersji, tak i tu wcielimy się w jednego z mieszkańców średniowiecznej wsi trapionej przez wilkołaki. Mieszkańcy spotykają się w grupie i na podstawie poszlak głosują, który z graczy jest wilkołakiem.

Autorzy obiecują, że wypowiadane przez nas – graczy kwestie przełożą się na ruchy werewolves-within-wilkolakrąk wykonywane przez postacie. Mają być one podobno dostosowane do tonu i głośności głosu. Zestaw VR będzie odtwarzał też nasz ruch, co powoduje, że jeżeli się podniesiemy, to samo zrobi nasza postać na ekranie. Wykonując gesty, poszczególni gracze będą mogli też między sobą szeptać. W każdej rozgrywce będzie mogło wziąć udział od 5 do 8 osób.

Werewolves Within to jedna z pierwszych gier stworzona z myślą o rzeczywistości wirtualnej, która będzie oferowała rozgrywkę wieloosobową. Premiera na wybranych platformach VR odbędzie się jesienią.

O tym jak ma wyglądać rozgrywka możecie się przekonać z poniższego filmiku. Myślicie, że taka forma zabawy przypadnie do gustu graczom?

Jedna uwaga do wpisu “Werewolves Within pojawi się na goglach VR

  1. Pingback: Level #9 | Level Up Strefa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s