Nowe tytuły na Kickstarterze

kickstarter-600Kickstarter nie śpi, a raczej twórcy gier planszowych. W ostatnim czasie pojawiło się na portalu kilka ciekawych pozycji, które z miejsca zyskały sobie spore ilości wspierających. Poniżej znajdziecie krótki opis kilku, według nas, najciekawszych tytułów.

Pierwsza gra to The Daedalus Sentence: Escape from Space Prison. b60f485a2565867400209e8d3ab5abed_originalJest to pozycja dla 1 do 4 graczy. Głównym celem gry jest ucieczka z wielopoziomowego więzienia. Plansza została przedstawione w formie koła z siedmioma różnymi poziomami, które w trakcie rozgrywki się przesuwają, co sprawia, że gra w każdej chwili może całkowicie zmienić swój tor.

The Daedalus SentenceThe Daedalus Sentence jest pozycją kooperacyjną, w której gracze muszą ze sobą współpracować, aby nie tylko uciec z więzienia, ale także nie dać się złapać strażnikom i uważać by ich czyny nie zaszkodziły pozostałym członkom drużyny. Gra przewiduje też wariant jeden przeciwko wszystkim, w którym jeden z graczy gra przeciwko pozostałym. Zostaje on kierownikiem więzienia i musi złapać uciekinierów.

Za grę odpowiada studio Gryphon and Eagle Games, które ma na swoim koncie już wiele wydanych gier. The Daedalus Sentence wycenili na kwotę 20 000$, którą udało im się zebrać w ciągu 2 dni.

Link do kampanii na Kickstarterze: The Daedalus Sentence


Dungeon1Kolejna warta uwagi pozycja to Dungeon Crusade. Przez twórców została opisana jako pierwsza gra typu dungeon crawl z otwartym światem. Gra ma być hybrydą gry planszowej i typowego komputerowego RPG. Oferować ma nie tylko tryb solo, ale i kooperacyjny z przeznaczeniem do 6 graczy.

Gracze poprowadzą drużynę śmiałków oraz ich odważnego psa Albusa. Ich celem będzie wypełnienie trzech zadań przydzielonych przez mieszkańców wioski. Grę charakteryzuje przede wszystkim olbrzymi i ciekawy świat, w skład którego wchodzą nie tylko ciągle zmieniające się lochy ale i wcześniej wspomniana wioska oraz jej okoliczne tereny. Co więcej jeśli znudzi im się plądrowanie skarbów i walka z potworami będą mogli spróbować swych sił w jednej z czterech różnorodnych mini gier w pobliskiej karczmie.

Dungeon

Jeśli ktoś zdecyduje się poprzeć ten projekt otrzyma naprawdę monstrualną grę. W pudełku znajdą się dosłownie setki kart, żetonów, znaczników, a także 30 bardzo dobrze wykonanych figurek. Sądząc ze zdjęć jeśli chodzi o ilość komponentów Horror w Arkham będzie miał poważnego rywala.Sam Cthulhu zzieleniałby z zazdrości.

Link do kampanii na Kickstarterze: Dungeon Crusade


necronomicardsCo sprowadza nas do następnego interesującego tytułu: Necronomicards. Tym razem zamiast przygodowego kolosa RPG dostaniemy szybką karciankę pełną magii i demonów.

Zasady rozgrywki są bardzo proste. Gracze mają do dyspozycji dwie talie: talię zaklęć oraz talię przywołań. Co turę dobierają jeną kartę zaklęć i próbują zebrać jak najwięcej powtarzających się symboli. To ile i jakich symboli uda im się zgromadzić decyduje ile mitycznych bestii będą mogli wezwać. Każdy z potworów zapewnia swojemu panu jakiś efekt. Zwycięzcą zostaje gracz, który jako pierwszy przyzwie 7 istot. Aby rozgrywka była jeszcze ciekawsza w talii przyzwań odnajdziemy czterech jeźdźców apokalipsy. necronimicards 1Gracz który będzie miał na tyle dużo szczęścia by przyzwać ich wszystkich natychmiast wygrywa. Należy również wspomnieć że talia zaklęć skrywa własną tajemnicę – klątwy – karty których efekty mogą pozbawić pechowego gracza tury, podarować darmowe zaklęcia jego rywalom czy uprzykrzyć mu życie w jeszcze inne sposoby.

W pudełku znajdziemy 40 różnych bytów zaczerpniętych z literatury, Biblii, mitologii czy też miejskich legend. Gra już osiągnęła swój dość skromy cel 3,500$ ale przez kolejne 29 dni będzie można pomóc w odblokowywaniu kolejnych kart i innych bonusów.

Link do kampanii na Kickstarterze: NecronomiCards


WatchmenNa koniec chcemy wspomnieć jeszcze o Watchmen of Destiny – kolejnej karciance, tym razem opowiadającej o strażnikach Drzewa Przeznaczenia.

Celem graczy jest tu zwerbowanie siedmiu strażników. Nie jest to jednak zadanie proste ponieważ każdy ze strażników nie tylko oczekuje zapłaty za swoje usługi, ale również potrzebuje wygodnego namiotu, w którym mógłby odpocząć. Strażnicy różnią się między sobą gatunkiem (pies, kot, wydra, sowa bądź zając) i klasą (wojownik, zabójca, ninja, mag lub łowca), a co za tym idzie i wartością. Gdy pierwszy gracz skompletuje całą siódemkę bohaterów przychodzi czas na podliczenie punktów i wtedy może się okazać, że to wcale nie najliczniejsza drużyna odniosła zwycięstwo. Poza wartością punktową strażnicy różnią się też specjalnymi zdolnościami.

bloody mercenariesNa szczególną uwagę zasługują wyjątkowo urocze grafiki na kartach choć jak widać po dodatku Bloody Mercenaries nawet te słodziutkie zwierzaczki mają mroczną stronę.

Za popularnością gry może świadczyć też fakt, że została ufundowana w ciągu 3 dni.

Link do kampanii na Kickstarterze: Watchmen of Destiny

Jedna uwaga do wpisu “Nowe tytuły na Kickstarterze

  1. Pingback: Level #9 | Level Up Strefa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s