Kilka crowdfundingowych ciekawostek

kickstarter-600Kampanie crowdfundingowe ostatnio cieszą się coraz większą popularnością. Nie tylko wśród początkujących wydawców, ale także i wśród tych bardziej doświadczonych. Poniżej znajdziecie kilka kampanii, które niedawno wystartowały oraz jedną bardzo ciekawą zapowiedź.

Far East War 1592

far east11 czerwca na Kickstarterze wystartowała kampania od nowego wydawnictwa Mizoriot. Jest to ich pierwsza gra. Póki co udało im się uzbierać 30% z planowanej kwoty. Jeśli zdecydujemy się ich wesprzeć grę otrzymamy za 50$.

Far East War 1592 jest grą strategiczną dla 2-4 graczy. Przyjdzie się nam wcielić w jedną z dwóch armii aby przejąć kontrolę nad koreańskim półwyspem. Do swojej dyspozycji będziemy mieli ponad 30 postaci z indywidualnymi zdolnościami. Aby zapoznać się z grą i zasadami na stronie kampanii możemy obejrzeć filmik z gameplayem lub ściągnąć sobie instrukcję.

Strona kampanii: https://www.kickstarter.com/projects/mizoriot/far-east-war-1592/description

Massive Darkness

massive darknessKolejna gra pełna świetnych figurek od Cool Mini or Not. Twórcy opisują swój twór jako dungeon crawler, ale bez mistrza gry. W Massive Darkness będziemy mogli zagrać sami lub aż z 6 przyjaciółmi. Wybierzemy się na przeróżne misje, aby pokonać siły ciemności. W trakcie kampanii będziemy walczyć z potworami, zbierać łupy i podnosić doświadczenie i zdolności naszych bohaterów.

W pudełku znajdziemy aż 75 różnej wielkości figurek, 280 kart, 111 żetonów oraz kilka dodatkowych elementów. A za taki zestaw przyjdzie nam zapłacić 120$. Kampania została ufundowana już pierwszego dnia. Teraz po 10 dniach osiągnęła już kwotę prawie 1,5 mln $ (z kwestowanych 200 000$). Do zakończenia zostało jeszcze 20 dni.

Strona kampanii: https://www.kickstarter.com/projects/coolminiornot/massive-darkness/description

Mistborn: House War

mistbornKażdy kto czytał książki Brandona Sandersona z serii Z mgły zrodzony będzie wiedział o czym jest ta gra. A ci, którzy jeszcze nie czytali zdecydowani powinni spróbować.

Mistborn: House War przeniesie nas do świata Ostatniego Imperium, gdzie wcielimy się w głowy Wielkich Domów. Będziemy musieli współpracować z innymi domami aby utrzymać kontrolę w mieście, w którym wybuchła właśnie rebelia. Nawet przyjdzie nam się zmierzyć z głównymi bohaterami z książki, którzy chcą zniszczyć Wielkie Rody. Ale ta gra to nie tylko kooperacja, gdyż jednocześnie będziemy musieli rywalizować z innymi o wpływy Imperatora aby zostać największym z Rodów.

Gra została zaprojektowana przez Kevina Wilsona, twórcę takich gier jak Horror w Arkham czy The X-Files. Kampania wystartowała 15 czerwca i już uzbierała ponad 76 000$ (z 30 000 kwestowanych). Aby zdobyć swój egzemplarz gry będziemy musieli wydać 50$. Do zakończenia kampanii jeszcze 33 dni.

Strona kampanii: https://www.kickstarter.com/projects/craftygames/mistborn-house-war/description

Cthulhu Wars

Obiecana zapowiedź. Polskie wydawnictwo Galakta podało do informacji, że 24 czerwca rusza z kampanią na portalu Wspieram.to gry Cthulhu Wars.

Cthulhu Wars jest strategiczną grą planszową dla 2-4 graczy. Została ona osadzona w świecie stworzonym przez H.P.Lovecraft’a. W pudełku znajdziemy kilkadziesiąt różnej wielkości figurek oraz mapę świata. W rozgrywce przyjdzie nam się wcielić w jedną z czterech frakcji dążących do zdobycia jak największej liczby punktów zagłady.

Zgodnie z informacją od Galakty: „W podstawowym wariancie wsparcia, Cthulhu Wars będzie kosztowało 670 zł. Jeśli zaś umówicie się z kimś i zamówicie w jednym pakiecie 2 egzemplarze, każdy będzie kosztował 650 zł.” Cena trochę zaporowa, ale podobno warto gdyż gra jest wspaniała.

Wydawnictwo na bieżąco zamieszcza nowe informacje o nadchodzącej kampanii, które możecie znaleźć TUTAJ.

Jedna uwaga do wpisu “Kilka crowdfundingowych ciekawostek

  1. Pingback: Level #12 complete – czerwiec/lipiec | Level Up Strefa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s