Kilka ciekawostek z crowdfundingowych portali

kickstarter-600Lipiec się powoli kończy jednak twórcy gier nie próżnują. Na portalach Kickstarter oraz Wspieram.to w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej gier planszowych do ufundowania. Jak to zawsze bywa, jedne są lepsze, a inne trochę mniej. Poniżej znajdziecie kilka naszych faworytów do bardzo ciekawych gier. Zaczynamy od Kickstartera.

Evil Dead 2: The Official Board Game

Za produkcję tej gry odpowiada Space Goat Productions, które do tej pory zajmowało się głównie komiksami (także o Evel Dead 2). Teraz postanowili stworzyć grę planszową i patrząc na ilość wspierających ewidentnie się im to udało.

Evil Dead 2Evil Dead 2: The Official Board Game jest grą z serii survival horror dla 2 do 6 graczy. Jej historia jest oparta na filmie Evil Dead 2 (w Polsce Martwe Zło 2). W czasie 60-90 minut gracze będą musieli ze sobą współpracować aby zdobyć strony z księgi Ex Mortis. Oczywiście nie będzie to takie proste jakby się mogło wydawać, gdyż na graczy z każdej strony będą napierać jak nie demony to nadnaturalne zjawiska. Dodatkowo trzeba będzie zadbać o to by przypadkiem samemu nie stać się opętanym.

Zawartość pudełka też zapowiada się dość ciekawie. Dostaniemy prawie 200 kart, 16 dwustronnych kafelków planszy, około 100 żetonów oraz kilkanaście figurek plus oczywiście dodatkowe cele, które zostały osiągnięte w kampanii.

Evil Dead 2a

Gra została ufundowana już jakiś czas temu. Póki co zebrała 5 razy więcej niż było to zaplanowane. W tej chwili zostało jeszcze 15 dni aby za 60$ móc nabyć grę.

Link do kampanii na Kickstarterze: Evil Dead 2: The Official Board Game


Vampire Hunters

Gra od studia Dark Gate Games z Nowego Yorku.

vampire huntersJest to kooperacyjna kampania dla 1 do 4 graczy, w trakcie której graczom przyjdzie się zmierzyć z wampirami i innymi kreaturami nocy. Razem będą musieli wędrować od jednej wampirzej kryjówki do kolejnej, zabijając po drodze rządnych krwi przeciwników, aż znajdą i zgładzą największego z wampirów.

W pudełku znajdziemy mnóstwo smakołyków. Aż 48 naprawdę fajnych figurek, 8 dwustronnych kafelków planszy, ponad 140 żetonów, ponad 150 kart oraz kilka innych drobiazgów. Plus oczywiście rzeczy odblokowane w dodatkowych celach.

Ile przyjdzie nam zapłacić za Vampire Hunters? Z racji dużej ilości figurek będzie to 90$, co jednak nie wydaje się wygórowaną kwotą. Kampania potrwa jeszcze 24 dni. Do tej pory udało im się zebrać aż 161 tys $ z 40 tys planowanych.

Link do kampanii na Kickstarterze: Vampire Hunters


 

Fate of the Elder Gods – the boardgame of Lovecraftian cults

Grę wydaje studio Greater Than Games, które działa na rynku już od kilku lat. Na swoim koncie mają póki co raczej mniejsze produkcje.

fate of the elder gods 3Fate of the Elder Gods ma być grą dla 1-4 graczy, w czasie której będą oni przyzywać pradawne zło. Każdy z graczy wciela się w rolę innego kultu, który próbuje jako pierwszy przyzwać pradawnego boga aby zniszczył ludzkość. Do swojej dyspozycji będą mieli liczne zaklęcia, ale żeby nie było zbyt prosto to będą musieli uważać na czających się niedaleko Arkham detektywów, którzy chcą im przeszkodzić.

W pudełku znajdziemy okrągłą planszę z klimatycznymi grafikami oraz między innymi około 100 plastikowych figurek. Taki zestaw dostaniemy już za 59$. Gra została już ufundowana więc na 99% zostanie wydana. Gdybyście chcieli ją wcielić do swojej biblioteki to macie na to jeszcze 25 dni.

fate of the elder gods 4

Link do kampanii na Kickstarterze: Fate of the Elder Gods


Dwarves in Trouble

Twórcami gry są polscy gracze, którzy prowadzą growe kawiarnie w Krakowie i Wrocławiu o nazwie Hex. Jakiś czas temu postanowili stworzyć grę planszową i dzięki temu możemy dziś zainwestować w Dwarves in Trouble.

dwarves on troubleGra jest zapowiadana jako dynamiczna, imprezowa i pełna negatywnej interakcji gra karciana. Gracze wcielają się w krasnoludy, które muszą uciekać przed rozgniewanym smokiem. A że lepiej się ucieka bez kieszeni pełnych złota, to gracze muszą pokombinować jak tu podrzucić złoto innym uciekającym krasnoludom. Czemu go po prostu nie wyrzucą? Bo tak się nie godzi! Rozgrywki mają być szybkie i pełne humoru.

Graczom chyba spodobał się ten pomysł na rozgrywkę, gdyż gra została ufundowana już w kilkanaście godzin. Dodatkowym plusem jest cena – jedynie 19 dolarów. Na tą chwilę Dwarves in Trouble zebrało już ponad 26 tys $ (z 7 tys planowanych). Na zakup gry macie jeszcze 15 dni.

dwarves on trouble 1

Link do kampanii na Kickstarterze: Dwarves in Trouble


Steampunk Rally

Gra wydawnictwa Roxley. W Polsce za pojawieniem się tej gry na Wspieram.to stoi Games Factory Publishing.

steampunk 1Steampunk Rally to gra karciano-strategiczna dla 2 do 6 graczy, w której gracze wcielają się w największych wynalazców przełomu XIX i XX wieku. Mają oni za zadanie zbudowanie najszybszej maszyny wyścigowej działającej na parę, ciepło i elektryczność. A wszystko po to aby wygrać wyścig przez Szwajcarskie Alpy.

W pudełku znajdziemy ponad 150 kart, ponad 60 żetonów, 108 kości oraz 8 kafli toru. Plus kilka dodatkowych drobiazgów.

Z potrzebnych 18 500 zł gra zebrała już ponad 33 tys złotych. Do końca zostało 18 dni. Aby wesprzeć kampanię musimy wydać co najmniej 119 zł.

Link do kampanii na Wspieram.to: Steampunk Rally

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Kilka ciekawostek z crowdfundingowych portali

  1. Pingback: Level #13 complete – lipiec/sierpień | Level Up Strefa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s