Newsy z Kickstartera

kickstarter-600Portale crowfundingowe – zwłaszcza Kickstarter – uginają się ostatnio pod naporem sporej ilości kampanii z grami planszowymi. Czasami można na nich znaleźć prawdziwe perełki zanim jeszcze staną się światowym hitem. Poniżej prezentujemy kilka ciekawszych (według nas) kampanii na Kickstarterze, które niedawno ruszyły.

Mythic Battles: Pantheon

mythic-battlesJest to gra dla 2-4 graczy osadzona w starożytnej Grecji wśród olimpijskich bogów i mitycznych bohaterów. Zawiera ona kilka trybów gry: od taktycznych bitew przeciw bogom po scenariusze i kampanie, które zabiorą graczy na epicką przygodę po ruinach. Na jedną rozgrywkę powinniśmy przeznaczyć (według twórców) około 60-90 minut, więc nie dużo.

W pudełku znajdziemy 37 różnej wielkości figurek, 146 kart, wiele różnego rodzaju znaczników i arkuszy oraz 2 dwustronne plansze bitwy. Plus oczywiście odblokowane w trakcie kampanii cele.

mythic-battles-cards

Do końca kampanii pozostało jeszcze 27 dni a już zebrano prawie 400 000 $ (z 80 000 $ podstawowego celu). Niestety wersja z Kickstartera będzie rozsyłana dopiero na koniec 2017 roku. Za grę zapłacimy 99 $.

Strona kampanii: https://www.kickstarter.com/projects/806316071/mythic-battles-pantheon?ref=category_newest


Shadows of Brimstone: Forbidden Fortress

forbidden-fortress-allForbidden Fortress jest grą w pełni kooperacyjną dla 1-4 graczy, której akcja toczy się w feudalnej Japonii. Gracze wcielają się w bohaterów stających naprzeciw demonom i straszliwym kreaturom, które nawiedziły ich świat. Wszyscy przeciwnicy zostali stworzeni na wzór potworów z japońskich legend.

Forbidden Fortress jest częścią większej serii Shadows of Brimstone. Twórcy zapewniają, że ten samodzielny dodatek może zostać bez żadnych problemów połączony z każdym produktem z serii Shadows of Brimstone.

W pudełku znajdziemy między innymi 27 szczegółowych figurek, ponad 250 kart, 19 dwustronnych kafelków planszy, a także kości oraz… płytę z Soundtrackiem.

Do końca kampanii pozostało jeszcze 26 dni. Póki co z planowych 50 000 $ kampania zebrała już ponad 660 000 $. Za grę zapłacimy 100 $, a dostaniemy ją niestety dopiero w marcu 2018.

forbidden-fortress

Strona kampanii: https://www.kickstarter.com/projects/1034852783/shadows-of-brimstone-forbidden-fortress?ref=category_newest


The Edge: Dawnfall

the-edgeJest to gra autorstwa dobrze znanego wielu graczom Michała Oracza (twórcy Cry Havoc i Neuroshima Hex). Gra składa się z 6 różnych frakcji, każda z całkowicie innym zestawem zaklęć, umiejętności i figurek. Gracze mogą grać przeciwko sobie lub przeciw Ciemności, którą kontroluje gra. Wszystko zależy od nich i tego ile zestawów posiadają.

W zależności od naszych upodobań mamy możliwość kupienia różnej ilości frakcji. Za pudełko z tylko 1 frakcją zapłacimy około 55 $ (gra dla 1 osoby). Drugi próg to 2 frakcje za około 105 $ (dla 2 osób. Aby zagrać w 4 osoby można kupić dwa takie zestawy). Następny poziom to wszystkie 6 frakcji za około 185 $. Oczywiście do każdego z tych progów dochodzą także wszystkie osiągnięte cele w kampanii.

Do końca kampanii pozostało jeszcze 10 dni. Została ona już dawno ufundowana znacznie przekraczając podstawową kwotę 40 000 funtów. Na tę chwilę kampania zebrała około 240 tys funtów. Wysyłka przewidziana jest na sierpień 2017.

the-edge-2

Strona kampanii: https://www.kickstarter.com/projects/awakenrealms/the-edge-dawnfall/description


Bears vs Babies

bears-vs-babies-2Jest to gra twórców Exploding Kittens. W Bears vs Babies przyjdzie nam stworzyć sobie niesamowitego potwora, po to by móc nim walczyć z… dziećmi. Ale nie są to takie zwyczajne dzieci. O nie. Twórcy zafundują nam obrazy, które na długo zostaną w naszej pamięci. A jeśli chodzi o potwory to będziemy je tworzyć łącząc ze sobą najróżniejsze głowy, tułowia i ręce. Najważniejsze to jak najszybciej zaatakować dzieci, zanim nasi koledzy będą na to gotowi.

Zasady podobno są mega proste, a cała rozgrywka trwa około 20 minut.

Do wyboru mamy wersję podstawową za 25 $ z 80 kartami (przyjazną dzieciom) oraz wersję rozszerzoną za 35 $ z dodatkowymi kartami, które już powinni oglądać tylko starsi gracze.

bears-vs-babies

Do końca kampanii zostało 13 dni. Gra okazała się bardzo popularna gdyż z 10 000 $, które chcieli zebrać dostali już ponad 2 mln $. Wysyłka nastąpi w czerwcu 2017 roku.

Strona kampanii: https://www.kickstarter.com/projects/elanlee/bears-vs-babies-a-card-game?ref=category_popular

Jedna uwaga do wpisu “Newsy z Kickstartera

  1. Pingback: Level #17 complete – listopad/grudzień | Level Up Strefa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s