Horror w Arkham: Gra karciana – Unboxing

horror_w_arkham_lcgMacki szaleństwa ponownie sięgają w naszą stronę, tym razem za sprawą karcianej wersji Horroru w Arkham od Fantasy Flight Games, u nas wydanego za sprawą Galakty. Horror w Arkham doczekał się już kilku wariacji i spin-offów. W najnowszej odsłonie przyjedzie nam zmierzyć się z pradawnym złem na zasadach Living Card Game znanych z takich tytułów jak Android: Netrunner czy Gra o Tron.

Pierwszą rzeczą jaka rzuca się w oczy po otwarciu niezbyt pokaźnego pudełka są trzy instrukcje. Tak jak we wszystkich tytułach od FFG w jakie mieliśmy okazje grać w ostatnim czasie tak i tu zasady zostały podzielone na dwie książeczki – zasady wprowadzające oraz kompletną księgę zasad. Ta druga jest naprawdę gruba jak na karciankę, co w sumie nie powinno dziwić tych obeznanych z planszowym pierwowzorem. Trzecia książeczka to dziennik kampanii, któremu poświęcimy zapewne więcej miejsca w nadchodzącej recenzji.

instrukcja

Dalej w pudełku znajdziemy wypraski z kilkoma rodzajami żetonów – znajomo wyglądającymi żetonami przerażenia oraz obrażeń, jak i całkiem nowymi – chaosu, zagłady oraz zasobów.

wypraski

karty-badaczyPod wypraskami spoczywa to co najważniejsze. Pięknie ozdobione talie kart zachwycają ilustracjami. Każda jest niezwykle klimatyczna i idealnie wpasowuje się w mitologie Cthulhu. W oczy rzuca się mizerna, w porównaniu z planszowym pierwowzorem, liczba badaczy. Jest ich zaledwie pięcioro (oczywiście dobrze znanych z pozostałych tytułów serii). Jednak nie powinien to być powód do zmartwień dla tych, którzy planują zaopatrzyć się także w dodatki – tam dostaniemy kolejne porcje badaczy. Pozostałe talie wydają się znacznie bardziej pokaźne, dostajemy w sumie ponad 200 różnych kart. Przedstawiają one najróżniejsze zagrożenia, wrogów, miejsca, przedmioty czy zdolności. Samych kart graczy jest aż 119. Także wydaje się być dość odpowiednio. Czas pokaże czy jest to ilość wystarczająca by gra była regrywalna nawet po kilku/kilkunastu partiach. Na szczęście wydawca nie pozwoli nam długo czekać na kolejne rozszerzenia (pierwsze powinno ukazać się w Polsce jeszcze w tym roku).

Nie możemy doczekać się powrotu w ciemne uliczki Arkham i stanięcia oko w oko z przedwiecznym, nieopisywalnym złem. A kiedy już przejścia między światami zostaną zamknięte a bóstwa spoza czasu ponownie zapadną w niespokojny sen na pewno wrócimy z recenzją Horroru w Arkham: gry karcianej.

Jedna uwaga do wpisu “Horror w Arkham: Gra karciana – Unboxing

  1. Pingback: Level #17 complete – listopad/grudzień | Level Up Strefa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s