Wrocław Game Fest w najbliższy weekend

logo-nowe-300x268Może i pogoda za oknem nas nie rozpieszcza, ale za to organizatorzy imprez planszówkowych już tak. W ostatnich tygodniach w różnych częściach Polski odbyło się kilka ciekawych wydarzeń. Teraz przyszła też pora na Śląsk. Otóż w najbliższy weekend (19-20 listopada) Wrocław zaprasza na kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Gier Planszowych – WROCŁAW GAME FEST.

Jest to już szósta edycja tego festiwalu organizowana przez Stowarzyszenie Druga Runda. Co roku przybywają do Wrocławia setki fanów gier planszowych, aby wspólnie móc cieszyć się tym wspaniałym hobby. A czym będziemy mogli się cieszyć w tym roku? Oczywiście znajdzie się tam wielka wypożyczalnia gier. Organizatorzy obiecują nawet ponad 1000 różnych tytułów. Także będzie w czym wybierać.

wgf_16Poza tym dla chętnych są też organizowane turnieje. Między innymi można się zapisać na turniej takich gier jak: Munchkin, Splendor, Cthulhu Światy czy Mr. Jack. Zapisy na wszystkie turnieje odbywać się będą w punkcie akredytacyjnym.

Dla tych, którzy już myślą o prezentach mikołajkowych dla najbliższych powstaną specjalne strefy konkretnych wydawnictw, na których będzie można się zaopatrzyć w popularne gry. Poza tym wszyscy wystawcy chętnie opowiedzą o swoich grach oraz wytłumaczą zasady. W niektórych miejscach będziemy mieć też okazję zapoznać się z przedpremierowymi pokazami.

Dla wytrwałych poszukiwaczy przygód przygotowano także konkurs wiedzy o planszówkach. Zarówno pytania jak i odpowiedzi mają zostać ukryte na miejscu imprezy. Ten komu uda się odpowiedzieć poprawnie na 23 pytania będzie miał szanse na ciekawe nagrody. Jako, że zarówno w sobotę i niedzielę będą różne zestawy pytań i nagród to jest szansa na ciekawe zdobycze.

Festiwal będzie odbywał się w sobotę 19 listopada od 10 rano do niedzieli 20 listopada do godziny 18. A wszystko to będzie miało miejsce w Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wstęp wolny.

Strona festiwalu: http://www.wroclawgamesfest.pl/

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/183549858696434/

Jedna uwaga do wpisu “Wrocław Game Fest w najbliższy weekend

  1. Pingback: Level #17 complete – listopad/grudzień | Level Up Strefa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s