Arkham Ritual – unboxing

graPradawni bogowie nie śpią spokojnie i nie pozwalają o siebie zapomnieć. Na platformie crowdfundingowej Kickstarter jakiś czas temu zakończyła się akcja mająca na celu wydanie niewielkiej gry karcianej o tytule Arkham Ritual. Już sam jej tytuł wskazuje na tematykę, a jeśli spojrzymy na wnętrze to nie ma wątpliwości, że kultyści są wśród nas.

Arkham Ritual to gra wydawnictwa Ninja Star Games oparta na dedukcji i blefie, w której gracze będą próbowali uniknąć stania się ofiarą rytuału poświęconego jednemu z Wielkich Przedwiecznych. Pomagać sobie będą między innymi za pomocą przedmiotów znanych już odrobinę fanom gier z mitologii Cthulhu. Gra jest przeznaczona dla od 3 do 7 graczy.

A co dokładnie znajdziemy w pudełku?

Na początek instrukcję złożoną jedynie z 3 kartek, która wydaje się być dość przejrzyście napisana. Do tego dostajemy także kilka kart pomocy graczy, dzięki czemu zawsze można szybko podejrzeć „co teraz”.

Jak to z karciankami bywa znajdziemy także talie kart z bardzo ładnie przygotowanymi ilustracjami. Karty opatrzone są jednie nazwą, także nie będzie czytania.

A żeby gra pasowała do tematyki jeszcze bardziej otrzymujemy także kilkadziesiąt żetonów poczytalności w kształcie małych mózgów.

wypraski

W wersji z Kickstartera pojawia się w pudełku także mata do grania, niestety papierowa, przez co po rozłożeniu nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Poza nią jest także dodatkowy tor zagłady, który stanowi mini dodatek, dzięki któremu możemy urozmaicić rozgrywkę (środkowa część zdjęcia powyżej).

plansza

Grę można nabyć w sklepie wydawcy za niespełna 15$.

A jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o Arkham Ritual to najlepsza wciąż bedzie pewnie strona kampani na Kickstarterze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s