Arcadia Quest: Inferno na Kickstarterze

photo-originalKilka dni temu na Kickstarterze wystartowała kampania sfinansowania dodatku Inferno do gry Arcadia Quest. Za akcję odpowiada studio CoolMiniOrNot, wydawcy takich gier jak Zombicide, Dark Age, Wrath of Kings, Rivet Wars czy Dogs of War. Już wiadomo, że dodatek na pewno zostanie wydany.

Arcadia Quest to planszowa gra przygodowa dla 2-4 graczy. Każdy gracz wciela się w trzech bohaterów z danej gildii, których głównym celem jest wypędzenie przeklętych hord przeciwników z ich wspaniałego miasta oraz zdobycie bogactwa i sławy. Każda gildia chce być tą najlepszą, więc poza walką z wrogami, czasem będzie trzeba też walczyć z innymi graczami. W miarę zabijania przeciwników i rozwiązywania questów bohaterowie zdobywają nowe bronie, sprzęt i zdolności, które pomagają im stać się jeszcze bardziej wspaniałymi.

Rozszerzenie Inferno może być samodzielną grą, ale także i łączone bez problemu z podstawką i Beyond the Grave. W pudełku znajdziemy 32 zupełnie nowe, szczegółowo wykonane figurki (bohaterów, potworów i aniołów), 12 scenariuszy, 14 kości ataku i obrony, 9 kafelków planszy, 4 podkładki gildii, 276 kart oraz ponad 300 żetonów. Gra ma być już dostępna w połowie 2016 roku.

btg-3d-gameboxDo tej pory do Arcadia Quest wyszedł jeden dodatek: Beyond the Grave dodający nowe scenariusze gry, 24 figurki, nowe karty i kafelki planszy. Bohaterowie muszą się w nim zmierzyć z hordą nieumarłych, których kontroluje Dr. Spider.

Studio zdecydowało, że na stworzenie dodatku Inferno potrzebują 100 000 $. W ciągu 5 minut od rozpoczęcia kampanii ten cel został zrealizowany. Teraz po 3 dniach od rozpoczęcia mają na swoim koncie już prawie 5 razy większą kwotę, a do odblokowania został im tylko jeden cel – kolejna figurka bohatera. Jeszcze przez kilkanaście dni można ich wesprzeć na Kickstarterze: Arkadia Quest: Inferno

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s