Kingsport Festiwal – unboxing

pudełkoMikołaj był w tym roku dość szczodry i przyniósł nam między innymi grę od Black Monk Games: Kingsport Festiwal. Czekaliśmy na nią z niecierpliwością by w końcu móc się wcielić w Kultystów i przyzwać przedwieczne bóstwa koszmarów. Ale najpierw postanowiliśmy zapoznać się z narzędziami zbrodni.

Jesteśmy wielkimi fanami Lovecrafta więc ta pozycja musiała się znaleźć na naszej półce, a dodatkowo udało nam się ją zakupić w bardzo atrakcyjnej cenie. Polecamy zajrzeć na planszówkowe okazje na Rebelu gdzie można w tej chwili grę kupić o połowę taniej .

instrukcjaPo otworzeniu pudełka najpierw spojrzał na nas swoimi wielkimi oczyma potwór z okładki instrukcji. W środku niestety już nie wyglądała ona tak kusząco. Kolory i czcionka sprawiają wrażenie jakby wszystkiego było za dużo i za ciemno. Plusem jednak są opisy badaczy na każdej stronie dzięki czemu lepiej można poznać wroga z którym przyjdzie nam się zmierzyć. Na ostatniej stronie znajduje się skrócony spis zasad, które w tej wersji wydają się całkiem przyjemne, a do tego szybko przyswajalne.

Tuż pod instrukcją pojawiła się wypraska z niewielką ilością elementów, ale za to z bardzo ładnie oddanymi grafikami miejsc z jednej strony, a opisami z drugiej. Nową rzeczą z jaką się tu spotkaliśmy są informacje do czego dane żetony służą. Dzięki temu do początku wiadomo już z czym mamy do czynienia.

 

Poniżej w pudełku pojawiły się też oczywiście kostki, żetony, plansza i kilka talii kart oraz karty Wielkich Przedwiecznych. Zaskoczeniem była dla nas wielokolorowość elementów, ale po szybkim zerknięciu w instrukcję okazało się, że każdy typ ma swoje inne przeznaczenie. Odrobinę znajoma plansza (podobieństwo do Horroru w Arkham) od razu przypadła nam do gustu. Jednak największe zainteresowanie miały u nas karty przedwiecznych, nie tylko dzięki grafikom, ale także za sprawą krótkich opowieści o każdym z bogów. Nie czytaliśmy ich jeszcze by nie psuć sobie niespodzianki później.

 

Jak tylko będzie pełnia księżyca (bo wtedy lepiej się przywołuje przedwiecznych) zabierzemy się za klimatyczną rozgrywkę.

Jeśli któregoś dnia się obudzicie, a świat będzie pogrążony w rozpaczy i mroku to będzie znaczyło, że nam się udało.

 

Zawartość pudełka:

 • instrukcja;
 • plansza;
 • 20 kart Wielkich Przedwiecznych;
 • 16 kafelków Budynków;
 • 5 żetonów Kultu;
 • 4 znaczniki Ataku;
 • 110 kart (Badaczy, Zaklęć, Scenariuszy, Wydarzeń, Festiwali, Pomocy);
 • 6 drewnianych walców;
 • 75 drewnianych dysków;
 • 65 kostek Domen;
 • 15 kolorowych kości do gry.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s