Ciekawostki z Kickstartera

kickstarter-600Twórcy gier planszowych nie śpią i pomimo okresu świąteczno-noworocznego postanowili spróbować wydać kilka ciekawych pozycji na Kickstarterze. Na szczęście zapaleni gracze też są czujni i projekty szybko zyskały spore poparcie.


wolfed gra21 grudnia na Kickstarterze pojawił się pomysł na grę karcianą na podstawie gry Mafia. Karcianka nosi tytuł Wolfed. Rozgrywka jest podzielona na noce, podczas których wilkołaki zabijają ludzi, oraz na dnie, w czasie których mieszkańcy miasteczka muszą znaleźć wszystkich przeciwników i ich zlinczować. Wszystkie karty są opatrzone piękną, klimatyczną grafiką wykonaną przez doświadczonych artystów. W pudełku znajdziemy aż 43 postacie, w które będziemy mogli się wcielić. Jeśli projekt osiągnie dodatkowy cel dostaniemy jeszcze 10 nowych ról oraz karty wydarzeń.

Autorzy wycenili swoją pracę na 10 000 euro i już drugiego dnia udało im się ten cel osiągnąć. Gra ma być dostępna w kwietniu 2016.

Link do kampanii na Kickstarterze: Wolfed


 

the exiledRaptem kilka dni temu Mateusz Albricht rozpoczął ponownie kampanie gry planszowej The Exiled: Siege. Nie minęło 31 godzin a projekt został już ufundowany. Gracze wcielają się tu w wyrzutków, którzy dostają szansę na odpokutowanie swych win. Muszą w imieniu króla zająć nowe ziemie, ale żeby nie było zbyt prosto to są one strzeżone przez lokalnych mieszkańców. Tak więc w trakcie rozgrywki przyjdzie nam walczyć z armiami barbarzyńców, hordami potworów a także machinami wojennymi. Poza tym będziemy musieli znaleźć też czas i środki na rozbudowę naszej osady. Gra daje nam dwie opcje do wyboru: jako gracze możemy podzielić się między obrońców i atakujących (dzięki czemu będziemy grać przeciwko sobie) lub wszyscy możemy zostać obrońcami (kooperacja).

The Exiled: Siege zawiera planszę, 169 kart, 119 drewnianych kostek, 30 kafelków planszy, 67 żetonów, 4 karty bohaterów, 5 kart pomocy, 5 drzewek rozwoju jednostek atakujących, 25 żetonów maszyn wojennych. Jednak jeśli postanowimy wydać 15 $ więcej dostaniemy zamiast drewnianych kostek 119 plastikowych figurek.

Kampania została założona z myślą o 30 000 $. Jak już wspomniałam szybko osiągnięto tę kwotę, a do końca wciąż zostało jeszcze 28 dni. Jeśli nic się nie zmieni będziemy mogli zagrać w The Exiled: Siege w październiku 2016 roku.

Link do kampanii na Kickstarterze: The Exiled: Siege


Dodatkowo na Kickstarterze znajdziemy bardzo ładne i klimatyczne wydanie zwykłych kart. Tym razem w klimacie mumii. Figury są przedstawione jako przerażające mumie, zaś karty numerowane zamiast zwykłych kolorów mają egipskie symbole. Całość wygląda naprawdę zachęcająco.

Autorzy zaplanowali kampanię na 3 500 $ i prawie im się udało już ten cel osiągnąć. Pozostało 22 dni, wiec warto się zainteresować. Wysyłka już w marcu 2016.

Link do kampanii na Kickstarterze: Bicycle Mummies Playing Cards

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s