Propozycje growe na weekend 22 – 23 stycznia

 

calendar-12016 rok zaczął się już na dobre, a poświąteczne rozleniwienie ustępuje miejsca noworocznej energii i zapałowi. W związku z tym chcieliśmy przybliżyć dwa wydarzenia, które odbędą się w drugiej połowie stycznia i na które gorąco zapraszamy.

VII edycja Portalkon

Wielkimi krokami zbliża się siódma już edycja Portalkonu, pic1741445konwentu organizowanego przez wydawnictwo Portal. Wydarzenie odbędzie się już 23 stycznia w stołówce studenckiej na ul. Łużyckiej 24 w Gliwicach.

Na uczestników czeka moc atrakcji. Poza stanowiskami gdzie można będzie zagrać w najnowsze, zapowiedziane oraz niezapowiedziane propozycje wydawnictwa, organizatorzy oferują warsztaty dla sklepów, turniej Neuroshimy Hex pod wodzą Michała Oracza oraz Mistrza Polski – Marka Tkacza, a także konkurs z nagrodami i FAQ z pracownikami wydawnictwa.

Oczywiście dla wielu najistotniejszą częścią Portalkonu będzie panel poświęcony planom wydawniczym wydawnictwa na 2016.

Równolegle przez cały Portalkon będzie można wziąć udział w turnieju Poprzez Wieki i zgarnąć atrakcyjne nagrody.

KoKonkokon-logo-2016-jasnetlo_1

Z kolei Konin zaprasza 22 i 23 stycznia na pierwszy konwent KoKon zajmujący się szeroko pojętą fantastyką.  Organizatorzy zaplanowali turnieje League of Legends, Hearthstone, Munchkina i Laser Tag.

Oczywiście goście dostaną możliwość spróbowania swoich sił w grach komputerowych oraz karcianych również poza turniejami. Chętni będą mogli między innymi zapoznać się z zasadami Magic: The Gathering i zawalczyć o własny zestaw kart.

W sobotę odbędzie się również cosplay’owy konkurs z nagrodami. Oceniany będzie nie tylko sam kostium, ale i wkład pracy potrzebny na jego przygotowanie.

Gościem specjalnym KoKonu będzie Sylwia Błach znana głównie jako autorka książek grozy oraz blogerka. Poprowadzi ona dwie prelekcje dotyczące m.in. literatury oraz gamedevu.

 

Jedna uwaga do wpisu “Propozycje growe na weekend 22 – 23 stycznia

  1. Pingback: Level #5 complete (11.01.2016 – 24.01.2016) | Level Up Strefa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s